Najlepszy antyszczekacz ranking 2024

Chociaż wszystkie psy szczekają, niektóre nie rozumieją, kiedy powinny przestać lub w jakich sytuacjach tego nie robić. Na szczęście istnieje wiele sposobów na oduczenie naszego czworonoga złego zachowania. Kiedy jednak rozwiązania takie jak tresura, czy zabranie psa do behawiorysty nie przynoszą efektu, pozostaje nam wybrać bardziej „dosadne” rozwiązanie, jakim jest antyszczekacz. W tym artykule zastanowimy się, jak działa, czy jest skuteczny, a także odpowiemy na pytania, które najczęściej zadajecie oraz przedstawimy ranking polecanych antyszczekaczy.

Dlaczego psy szczekają?

Szczekanie jest dla psów naturalne, ponieważ ten sposób komunikują swoje potrzeby, zaś różne szczeknięcia mogą mieć inne znaczenia. Twój pies może „odzywać się” z powodów takich jak ekscytacja, niepokój, frustracja, a nawet nuda! Szczekanie psa w nieodpowiednim czasie, może być frustrujące również dla właściciela i rodziców małych dzieci, które próbują spać. Myśląc nad tym, jak oduczyć naszego psiaka szczekania w niewłaściwych sytuacjach powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy jego codzienne potrzeby są zaspokajane w odpowiedni sposób.

Pamiętajmy, że zależnie od rasy i charakteru będzie potrzebować większej lub mniejszej ilości aktywności fizycznej, towarzystwa oraz pokarmu. Warto udać się do behawiorysty, który oceni, czy pies ma zapewniony odpowiedni komfort psychiczny, stymulację umysłową oraz zapewnione poczucie bezpieczeństwa.

Skuteczny antyszczekacz ranking luty 2024 

Jak działa antyszczekacz?

Na rynku dostępnych jest wiele antyszczekaczy, które zaprojektowane są do spełniania różnych potrzeb. Poniżej znajdziecie opis najpopularniejszych opcji:

Antyszczekacz na obrożę

Skuteczny Antyszczekacz szokowy w formie obroży to dobre rozwiązanie, które jednak posiada wiele wad, szczególnie w tańszych wariantach. Taka obroża wykorzystuje prąd elektryczny o niskim natężeniu, który aktywowany jest w sytuacji, gdy czujnik wykryje drgania w okolicach krtani (szczekanie, warczenie lub wycie).

Wstrząs jest na tyle silny, aby oduczyć psa szczekania, ale równocześnie na tyle mały, aby nie szkodzić zdrowiu czworonoga. Dwa główne minusy tego typu urządzeń to przede wszystkim możliwość awarii, która może spowodować ciągłe rażenie prądem oraz możliwa agresja psa, którą zgłaszają niektórzy właściciele.

Antyszczekacz ultradźwiękowy

To najczęściej polecany typ antyszczekacza, który dostępny jest zarówno w wersji wewnętrznej (w domu), jak i zewnętrznej. Jego działanie jest dosyć proste – kiedy urządzenie wykryje szczekanie psa, wytwarza ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które są irytujące dla psa, a jednocześnie niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Pupil szybko uczy się w ten sposób, że kiedy nie daje głosu, nieprzyjemny hałas się nie pojawia.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają najlepszego antyszczekacza na psa sąsiada lub skutecznego antyszczekacza dla wielu psów. Należy jednak pamiętać, że jeśli tylko jeden psiak sprawia problemy nadmiernym szczekaniem, wszystkie czworonogi w zasięgu otrzymają korektę. Warto sprawdzić ranking antyszczekaczy 2024, aby upewnić się, jakie są najlepsze.

Antyszczekacz natryskowy

Mniej popularną, ale równie skuteczną odmianą dobrego antyszczekacza jest kołnierz natryskowy. Gdy wykryją szczekanie, emitują citronellę lub zwykły podmuch powietrza. Syczący dźwięk, podmuch sprayu lub zapach cytronelli są dla psów rozpraszające i denerwujące, dzięki czemu skutecznie zniechęcają psa do szczekania. Najlepsze antyszczekacze tego typu są w stanie odróżnić źródło dźwięku, niwelując w ten sposób niepotrzebne karcenie zwierzęcia.

Skuteczny antyszczekacz dla psa

Możemy znaleźć wiele rankingów antyszczekaczy, jednak najczęstszy wybór użytkowników pada na modele wykorzystujące ultradźwięki. Nie dość, że są one wyjątkowo skuteczne i nie sprawiają psom bólu, to dodatkowo można wykorzystać je w wielu sytuacjach.

Wewnętrzna jednostka antyszczekowa będzie w stanie szybko odciągnąć naszego pupila od denerwowania sąsiadów w bloku pod naszą nieobecność, a także umilić powrót do domu, jeśli czworonóg nie jest w stanie pohamować się od szczekania w takich sytuacjach.

Dobry antyszczekacz zewnętrzny jest skierowany przede wszystkim do posiadaczy domów. Można go wykorzystać zarówno w momencie posiadania nadmiernie przeżywającego emocje psiaka, jak i wtedy, kiedy to nasi sąsiedzi są właścicielami „najlepszego przyjaciela człowieka”. Co więcej, dostępne są również modele w formie pilota, które możemy aktywować samodzielnie, jeśli chcemy, aby zwierze oduczyło się szczekać tylko w pewnych sytuacjach, jak na przykład przyjście gości lub listonosza.

Antyszczekacz – duży zasięg, czy ma znaczenie?

Przed zakupem antyszczekacza powinniśmy zastanowić się, jaki zasięg będzie dla nas odpowiedni, oraz czy w ogóle jest on dla nas ważny. Jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu i potrzebujemy stacjonarnego antyszczekacza dla naszego psa, raczej nie musimy martwić się o to, czy sygnał dotrze do każdego pokoju. Te informacje często znajdziecie w rankingach antyszczekaczy 2024.

To, z jakiej odległości będą słyszalne ultradźwięki, na pewno bardziej zainteresuje tych, którzy borykają się z donośnymi odgłosami zza furtki sąsiada w środku nocy. W rankingu antyszczekaczy dostępnych jest wiele urządzeń o różnym natężeniu i zasięgu sygnału, dlatego każdy odnajdzie coś dla siebie.

Przy zakupie bardzo ważne jest natomiast, aby zwrócić uwagę na to, czy dany model działa tylko na psy. Niektóre antyszczekacze mogą wytworzyć dźwięki, które odstraszać będą inne zwierzęta (na przykład gołębie). Dlatego jeśli posiadamy większą ilość pupili, lepiej dokładnie sprawdzić opis kupowanego systemu.

Antyszczekacz ogrodowy

Zestawiony przez nas ranking antyszczekaczy w 2024 poleca wiele ciekawych rozwiązań i modeli, które skierowane są głównie do użytku zewnętrznego. Ogrodowe warianty odznaczają się przede wszystkim sporym zasięgiem, ponieważ muszą objąć cały teren ogrodu.

Przykładowe dostępne na rynku antyszczekacze dostępne są między innymi w formie domków dla ptaków, które możemy zawiesić na drzewie, bądź do niego przytwierdzić. Najczęściej są jednak montowane na zewnętrznej ścianie domu i mogą imitować swoim wyglądem głośnik lub czujkę alarmową.

Antyszczekacz do domu

Domy są z reguły większe od mieszkań, dlatego w tym przypadku ważny będzie dobór odpowiedniego zasięgu antyszczekacza lub zdecydowanie się na ten podręczny, w formie pilota. W domu nie musimy martwić się denerwowaniem sąsiadów (przynajmniej do czasu kiedy pies przebywa w środku) dlatego antyszczekacze wewnętrzne raczej się nam nie przydadzą.

Jeśli nasz psiak lubi szczekać na każdego przechodzącego sąsiada lub innego przechodnia, warto zdecydować się na stacjonarny antyszczekacz zewnętrzny lub obrożę natryskową, które równie skutecznie sprawią, że czworonóg nie będzie tak chętny do powiadamiania o swojej obecności wszystkich dookoła.

W przypadku, kiedy to nie nasz pies jest niegrzeczny, a sąsiada nie obchodzi to, że w nocy chcemy się wyspać zamiast wysłuchiwać szczekania jego kundelka, możemy zdecydować się na zewnętrzną jednostkę antyszczekową, która sprawi, że cisza nocna znowu będzie bezgłośna.

Najczęściej zadawane pytania na temat antyszczekaczy:

Czy antyszczekacz działa?

Jak najbardziej! Jest to jedna z najlepszych i najwygodniejszych opcji oduczenia naszego pupila szczekania w nieodpowiednich momentach. Warto sprawdzić najnowszy ranking antyszczekaczy current_date format=’Y’

Na jaką odległość działa antyszczekacz?

Zależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy, będzie on działał na różną odległość. Podręczne, przenośne antyszczekacze w formie pilota działają zwykle na odległość 5-15 metrów. Antyszczekacze zewnętrzne mogą być skuteczne nawet do 30 metrów.

Czy antyszczekacz na telefon działa?

Opinie użytkowników takich aplikacji są skrajnie podzielone, dla jedynych jest idealne rozwiązanie, które dodatkowo nie generuje żadnych kosztów, drudzy a właściwie większość twierdzą, że ich psiaki w ogóle nie reagują na dźwięki wydawane z telefonu. Warto jednak zastanowić się nad technicznymi możliwościami smartfona i zadać sobie pytanie, czy którykolwiek z telefonów na rynku jest w ogóle w stanie z wbudowanego głośnika wydobyć ultradźwięki? Z naszych obserwacji wynika, że bez dodatkowych gadżetów do smartfona, ultradźwięków nie usłyszymy nie tylko my ale również i pies, tak więc zamiast gadżetów lepiej zdecydować się na zakup prawdziwego antyszczekacza.

Czy obroża antyszczekkowa jest skuteczna?

Obroża antyszczekowa może być skuteczna, jednak zdecydowanie nie warto decydować się na tańsze modele, ponieważ w przypadku ich awarii lub złego projektu mogą sprawić ogromny ból psu, szczególnie kiedy urządzenie na obroży nie jest całkowicie wodoodporne i narażone jest na zwarcie w układzie. Ponadto niektóre czworonogi reagują agresją na bodziec bólowy związany z impulsem elektrycznym. Dlatego lepiej wybrać sprawdzone, polecane w rankingach antyszczekacze ultradźwiękowe lub antyszczekacze natryskowe.

Jak uciszyć psa w bloku?

Sposobów na uciszenie psa w bloku jest wiele. Powinniśmy najpierw zastanowić się, czy psiak otrzymuje odpowiednią troskę, a jego potrzeby są zaspokojone. Dobrym pomysłem może być także wybranie się z naszym kudłaczem do psiego psychologa. Najszybszym rozwiązaniem, które może być stosowane obok innych, jest oczywiście wyposażenie się w antyszczekacz.

Jak odstraszyć psa sąsiada?

Jeśli pies sąsiada zachowuje się agresywnie bądź męczy nas ciągłym szczekaniem pod jego nieobecność lub, co gorsza obecność właściciela w domu, który nie reaguje na odgłosy pieska warto wyposażyć się w odstraszacz często pojawiają się w rankingach antyszczekaczy, bądź antyszczekacz stacjonarny, o odpowiednim zasięgu. Takie rozwiązanie powinno zapewnić nam wymarzony spokój, bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Czy szczekanie psa jest wykroczeniem?

Według art. 51. § 1 Kodeksu wykroczeń. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Na tej podstawie właściciel szczekającego psa może otrzymać karę ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych lub naganę.

Czy antyszczekacz szkodzi innym zwierzętom?

Tak, ale nie każdy. Niektóre antyszczekacze mowa tu oczywiście o tych, opartych na ultradźwiękach mogą wydawać dźwięki nieprzyjemne dla innych zwierząt, takich jak koty lub ptaki. Producenci z reguły podają takie informacje w opisach produktu, dlatego warto upewnić się, czy wybrany przez nas model nie zaszkodzi innym, posiadanym przez nas zwierzakom.

Wyróżnione i polecane antyszczekacze w 2024

Aktualizacja: luty 2024

Ocena 4.4 z 112 głosów.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Jak wybrać legowisko dla królika?

Wybór legowiska dla królika to istotne zadanie dla każdego właściciela tego uroczo futrzanego zwierzaka. Wygodne i bezpieczne miejsce do odpoczynku jest kluczowe dla dobrostanu...

Jak wybrać legowisko dla kota na kaloryfer?

Wybór legowiska dla kota na kaloryfer może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy zapewnić naszemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo. W niniejszym artykule omówimy...

Jak wybrać idealne poidełko dla świnki morskiej? – Kompletny przewodnik

Poidełko dla świnki morskiej to niezbędny element każdej klatki. Poznaj, jak wybrać najlepsze poidełko dla twojego małego przyjaciela.Czym jest poidełko dla świnki morskiej?Poidełko dla...

Jak wybrać właściwe poidełko dla chomika?

Wybór odpowiedniego poidełka dla chomika jest jednym z kluczowych aspektów odpowiedniej opieki nad tymi małymi gryzoniami. Właściwe nawodnienie jest niezbędne dla utrzymania zdrowia chomika,...

Co wybrać dozownik czy poidełko dla królika?

Wybór odpowiedniego dozownika wody dla królika lub poidełka dla królika jest kluczowym elementem zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia naszego małego przyjaciela. W tym artykule...

Jak wybrać klatkę dla papugi? Specjalna klatka dla ptaków

Wybór klatki dla papugi jest jednym z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć jako właściciel ptaka. Klatka powinna być bezpieczna, komfortowa i dostosowana do specyficznych...

Polecane wpisy: