Ranking TOP 10: Najlepsze miseczki dla psa 2023

Decyzja o posiadaniu psa powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków do godnego życia. Równie istotne są tu elementy wyprawki, w której nie może zabraknąć właściwej miseczki do psa. I to nie jednej, konieczna jest miska na wodę dla psa i oddzielna na jedzenie, dlatego każdy właściciel powinien posiadać od samego początku zestaw misek dla psa.

zielona miska dla psa z rankingowej pozycji

Ilość modeli i kompletów dostępnych w rankingu potrafi zaszokować. Musi być ona odpowiednia do wielkości i budowy psa. Podczas wyboru należy także uwzględnić jego cechy charakteru i moment jej użytkowania. Przedstawiamy jak dokonać wyboru i dopasować naczynie do posiadanego czworonoga. 

Miseczki dla psa — na co zwracać uwagę?

W artykule rankingowym dostępny jest szereg akcesoriów dla psów. Z powodzeniem można znaleźć ładne miski dla psa, jednak nie należy umniejszać innych, o wiele ważniejszych cech. Konieczna jest jej łatwość utrzymania w czystości, a do tego powinna być trwała i bezpieczna. Dla zachowania jego komfortu w trakcie jedzenia powinna być stosunkowo ciężka, co uniemożliwi jej przesuwanie.

Najlepsze miseczki dla psa ranking czerwiec 2023

 

Jaką wybrać miseczkę dla psa?

W sklepach internetowych, do których odwołuje się ranking, są także miski, które umożliwiają spowalnianie jedzenia. Pozwala to na ograniczenie ilości połykanego powietrza, które może doprowadzić do skrętu żołądka. Równie istotna jest jej wielkość, która powinna w pełni odpowiadać gabarytom psa. Przykładowo miski dla yorka nie sprawdzą się w przypadku dużych ras, choć należy pamiętać, że lepiej kupić za dużą niż za małą. Właściciele muszą także rozważyć, czy w przypadku ich pupila nie sprawdzi się lepiej miska na stojaku.

Metalowe miski dla psa

Osoby, które decydują się na wybór metalowych misek dla psa, powinny rozważyć zakup tych wykonanych ze stali szlachetnej. Są one higieniczne i łatwe w czyszczeniu, a na ich powierzchni nie osadzają się bakterie.

Szklane miseczki dla psa

Szklane miski dla psa dedykowane są w szczególności dla spokojniejszych piesków, które stronią od szybkiego jedzenia i picia. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, jednak w ich przypadku ryzyko stłuczenia jest największe, stąd pod szklaną miskę wskazane są maty antypoślizgowe.

Miska ceramiczna dla psa

Najczęściej spotykane są ceramiczne miski dla psa. W rankingu dostępne są zarówno małe, jak i duże miski ceramiczne dla psa, które występują w różnych kolorach i motywach. 

W rankingu można spotkać także następujące naczynia dla pupila:

  • miski silikonowe, 
  • miski spowalniające jedzenie, 
  • miski na podwyższeniu, 
  • miski na drewnianym stojaku, 
  • podwójne miski, 
  • automatyczne miski, 
  • miski termiczne.

Jak dobrać rozmiar miski dla psa?

Miski w rankingu można podzielić na kilka wielkości z oznaczeniem od XS do XXL. Przy czym miseczka XS oznacza najmniejszy rozmiar jak w przypadku odzieży, tak XXL to największa miska.

Rozmiar miskiWysokość całkowita psaRasa dorosłego psa, do którego pasuje rozmiar miski
XSdo ok. 25 cmYorkshire Terrier, Pekińczyk, Chihuahua, Papillon
Sdo ok. 35 cmJack Russel Terrier, Maltańczyk, Spaniel tybetański
Mdo ok. 45 cmMops, Buldog francuski, Pudel miniaturowy, Beagle
Ldo ok. 55 cmPudel, Border Collie, Kelpie, Sznaucer, Chart
XLdo ok. 65 cmLabrador, Dalmatyńczyk, Golden Retriever
XXLpowyżej 65 cmWilczarz irlandzki, Dog niemiecki, Leonberger

Warto tutaj także zauważyć, że istotna jest wysokość umiejscowienia miski dla psa, rant miski powinien znajdować się na poziomie psiego łokcia, nie trzeba w tym przypadku kupować od razu wysokiej i dużej miski, a wystarczy zastosować stojaczek na miski.

Miski dla psa na stojaku

Właściciele czworonożnych przyjaciół bardzo chętnie decydują się na zakup misek na stojaku. Są one polecane przede wszystkim dla dużych psów, u których jedzenie z miski ustawionej na ziemi może doprowadzić do skrętu żołądka i powiększonego przełyku. W skrajnych przypadkach może to skończyć się śmiercią zwierzęcia. Z pewnością zaletą posiadania podwyższonych misek jest kwestia higieniczna, o wiele rzadziej spada psu jedzenie na podłogę.

Posiadanie miseczki na stojaku zalecane jest także w przypadku zwierząt, które jedzą zbyt łapczywie. Zakup takiej miski powinni rozważyć także właściciele schorowanych psów, zmagających się ze zwyrodnieniem stawów. W ich przypadku schylanie się do miski jest kłopotliwe i bolesne. Wysoki stojak na miski dla psa może być pomocny dla starszych zwierząt. Istotne jest jednak, aby dostosować wysokość stojaków do danego psa, w taki sposób, aby zapewnić mu komfort. W takich przypadkach dobrze sprawdza się stojak na 3 miski dla psa, który pozwala na odpowiednie rozdysponowanie w naczyniach żywności i wody. 

Miska ceramiczna dla psa

Wszystkie osoby, które pochylają się nad kwestią wyboru miski do psa, z pewnością poważnie traktują swojego psiego przyjaciela. W rankingu występują miski wykonane z różnych materiałów. Do wyboru pozostają miski ceramiczne, stalowe, szklane i drewniane. Właściciele o wiele częściej kupują ceramiczne, kolorowe miski dla psa. Są one przede wszystkim stylowe i eleganckie. Z łatwością można dopasować je do wnętrza mieszkania. W przeciwieństwie do miseczek na jedzenie dla psów, wykonanych ze stali, są one o wiele cichsze w trakcie użytkowania. Nowoczesne miski dla psa wykonane z ceramiki są wytrzymałe. Odpowiednie użytkowanie i unikanie niskich temperatur z pewnością zapobiegnie powstaniu pęknięć.

Podczas zakupu miski ceramicznej należy wybierać produkty, które mają informację o tym, że są bezołowiowe i dopuszczone do kontaktu z żywnością. W miskach o niskiej jakości często występują szkodliwe związki, które mogą doprowadzić do zatrucia psa. 

Porządne i bezpieczne miski dostępne są w rankingu w różnych konfiguracjach. Z powodzeniem można kupić zestaw misek ceramicznych dla psa na stojaku. Ich popularność zwiększa dostępność różnych wzorów, wielkości i form występowania. 

Miski dla dużego psa

Wielkość psa powinna być głównym kryterium podczas doboru miski. W przypadku małych zwierząt wystarczające są te w przedziale pomiędzy 0,3 a 0,7l. Z kolei dla większych pupili konieczne jest posiadanie dużych misek dla psa. Zalecane są nawet miski o pojemności przewyższającej 4l, wówczas pupil może swobodnie jeść. W przypadku wystąpienia dylematu lepiej wybrać nieco większą miskę. Pozwoli to zachować komfort zwierzęcia i czystość w miejscu spożywania posiłków oraz picia wody.

Miska dla szczeniaka

Dla szczeniaków polecane są inne modele misek, odmienne od tych docelowych. Do zbiorowego karmienia szczeniąt polecane są głównie miski spowalniające jedzenie. Wyposażone są one w wystające elementy, które uniemożliwiają szybkie jedzenie i połykanie z pokarmem powietrza. Miseczka powinna posiadać gumową podstawę, która zapobiega ślizganiu się po podłodze.

Dla małych piesków, które znajdują się w docelowym domu, bardzo dobrze na początku sprawdzają się, podwójne miski dla psa. Późniejsza wymiana powinna być podyktowana potrzebami i wielkością zwierzęcia. Zbyt małe naczynie nie zapewni mu swobodnych warunków żywienia, dlatego miska musi rosnąć razem z psem. Przejściowo można kupić miskę dla psa plastikową. 

Miska na wyjazd dla psa

Właściciele psów muszą zadbać o komfort także w trakcie podróży. Nie można zapominać wówczas o podstawowych potrzebach pupila. Dostępne w rankingu gadżety dedykowane na podróż przydatne są przede wszystkim na dalsze wyjazdy, kiedy podczas postoju piesek zgłodnieje. Z uwagi na oszczędność miejsca warto wybrać kompaktowe miski podróżne, które wykonane są z silikonu. Charakteryzują się one poręcznością, wytrzymałością, a przede wszystkim często zapewniają możliwość składania. 

Każdy właściciel musi posiadać turystyczną butelkę z miską dla psa, która pozwoli zaspokoić pragnienie psa na spacerze i zapewni stały mu dostęp do wody. Jest to funkcjonalne i poręczne rozwiązanie nie tylko na upalne dni. Niektóre modele wyposażone są w karabińczyk, który pozwoli doczepić butelkę z miską dla psa do plecaka albo paska. Obsługa tego typu akcesoria jest niezwykle prosta, a miseczka zapełnia się w zrównoważony sposób. Taka miska do picia dla psa jest także obowiązkowym elementem, który obecnie jest łatwo dostępny w rankingu. 

Podsumowanie

Wybór miski dla psa nie jest najłatwiejszą sprawą. Ilość modeli dostępnych w rankingu uniemożliwia szybkie podjęcie decyzji. Przede wszystkim należy kierować się dobrem zwierzęcia. Jedzenie z miski musi być komfortowe, a do tego higieniczne. Najważniejsze jest jednak dbanie o jej czystość. Regularne czyszczenie misek jest obowiązkiem właściciela. Osad z wody i zaschnięte resztki jedzenia mogą doprowadzić do rozwoju glonów, pleśni, drożdżaków i bakterii. Miseczki należy myć codziennie, a najlepiej dwa razy dziennie. Absolutne minimum to dwa razy w tygodniu. Większość można myć w zmywarce lub w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, z tych własne względów warto mieć przynajmniej dwa komplety psich misek.

Najlepsze miseczki dla psa wyróżnione przez redakcję 2023 

Najczęściej zadawane pytania na temat miseczek dla psa:

Jedzenie w misce dla psa z rankingu

Jaka miska dla psa?

Miskę dla psa należy wybierać wg kategorii wagowej oraz wieku psa. Miska z pewnością powinna być większa niż za mała oraz odpowiednio ciężka, żeby się nie przesuwała podczas konsumpcji czworonoga.

Jaka pojemność miski dla psa?

Dla młodego szczeniaka wystarczy miska o pojemności 0,3-0,7 litra, dla średniego pupila lepiej wybrać przedział pojemności między 1-1,5 litra a dla dorosłego, dużego psa 2 do nawet 3 litrów pojemności. Jeżeli chodzi o miseczkę na wodę dobrze wybrać większą od samego początku, aby uniknąć wychlapującej się wody.

Jakiej wysokości miska dla psa?

Rozmiar misek dla psa można podzielić na wielkości od XS-XXL. W tym celu należy zmierzyć wysokość psa w kłębie, czyli od podłoża do najwyższego punktu na grzbiecie. Dokładne wartości opisaliśmy w artykule poradnikowym.

Miska dla psa ceramiczna czy metalowa?

Metalowe miski są trwałe, ale z reguły wymagają gumowych nóżek lub stojaka, aby nie przemieszczały się hałaśliwie po podłodze podczas jedzenia. Podobnie jest z ceramicznymi miseczkami, które są cięższe od metalowych, również wymagając maty antypoślizgowej lub nóżek, gdyż poza hałasem, jaki są w stanie wytwarzać podczas konsumpcji pupila, istnieje ryzyko stłuczenia lub odłamania się kawałków.

Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia?

Miska dla psa, który szybko je powinna mieć wewnątrz progi zwalniające, wystające z dna miski, wówczas pies będzie zmuszony wyjmować językiem karmę i nie nałyka się powietrza.

Jaka miska spowalniająca jedzenie?

Najczęściej można spotka plastikowe miski spowalniające jedzenie. Plastik pozwala utrzymać miskę w czystości, gdyż można miseczkę myć pod bieżącą wodą lub w zmywarce, dzięki czemu łatwo miseczkę spowalniającą utrzymać w czystości.

Jaka miska dla szczeniaka?

Pierwsza miska dla psa powinna być o pojemności między 0,3 a 0,7 litra, początkowa miska dla szczeniaka nie musi być także na stojaczku, zgodnie z regułą, o której wspomnieliśmy w poradniku.

Gdzie ustawić miskę z wodą dla psa?

Miskę dla psa warto ustawić w korytarzu lub pod stołem w kuchni. Warto zastosować odpowiednią podkładkę dla zachowania czystości oraz ułatwienia sobie utrzymania miejsca w czystości.

Jaka miska dla dużego psa?

Duży pies to przede wszystkim duża miska, czyli taka o pojemności około 4 litrów, co istotne należy pamiętać o zasadzie, w myśl której miska znajdować powinna się na poziomie łokcia psa.

Aktualizacja: czerwiec 2023

Ocena 5 z 29 głosów.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza klatka dla świnki morskiej – Ranking 2023

Świnki morskie to wspaniałe i inteligentne zwierzęta domowe, które potrzebują odpowiednich warunków mieszkaniowych. Wybór odpowiedniej klatki pomoże zapewnić Twojemu zwierzakowi zdrowie i...

Jaka jest najlepsza klatka dla chomika? Ranking – 2023

Klatka dla małych zwierząt zwykle wybierana jest tak, aby zmieściła się w pokoju i wyglądała estetycznie. Nie każdy materiał konstrukcji klatki nadaje...

Najlepszy antyszczekacz ranking 2023

Chociaż wszystkie psy szczekają, niektóre nie rozumieją, kiedy powinny przestać lub w jakich sytuacjach tego nie robić. Na szczęście istnieje wiele sposobów...

Ranking TOP 10: Sucha karma dla psa 2023

Wokół suchej karmy dla psów narosło wiele mitów. Jest to łatwy, szybki i bezproblemowy sposób na podanie psu czegoś do zjedzenia. Dokonując...

Najlepsza mokra karma dla kota – Ranking 2023

To, co je nasz pupil ma ogromny wpływ na sierść zwierzęcia i jego rozwój psycho-fizyczny oraz zdrowie. Wiele kotów, podobnie jak i...

Ranking TOP 10: Najlepszy żwirek dla kota 2023

Dzisiejszy rynek umożliwia szeroki wybór pośród różnych rodzajów żwirków dla kota. Nie zawsze jednak każdy wybrany przez opiekuna żwirek jest najlepszym dla...

Polecane wpisy: