Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom i pchłom 2023

Każda, nawet najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa lub kota posiada substancje chemiczne, które umożliwiają skuteczne unieszkodliwienie pasożytów, co zatem stanowi o ich skuteczności? W rankingu znajduje się bardzo szeroki asortyment produktów pozwalających na skuteczną walkę z insektami. W zależności od wybranego rodzaju produktu można wybrać obrożę o działaniu kleszczobójczym albo tylko odstraszającym kleszcze. Z pewnością w rankingu znajdują się produkty w dużym zakresie cenowym, jednak nie warto na tym oszczędzać, ponieważ renomowane marki posiadają skuteczne obroże na kleszcze. Przedstawiamy jaka obroża przeciw kleszczom będzie najlepsza i czym kierowaliśmy się podczas poszukiwań najlepszych obroży do stworzenia rankingu.

Najlepsza obroża na kleszcze dla psa i kota

Obroża na kleszcze – zasada działania

Sukces sposobu działania obroży opiera się na obecności substancji owadobójczych i działających odstraszająco na kleszcze. Producenci najczęściej decydują się na stosowanie permetryny, flumetryna lub imidakloprydu. Obroża przeciw kleszczom zaczyna spełniać swoją funkcję już po odpowiednim założeniu. Z mikroporów w tworzywie wydobywają się substancje czynne i są one rozprzestrzeniane po powierzchni skóry i po futrze zwierzęcia. Przed założeniem obroży konieczne jest usunięcie kleszczy, zakotwiczonych w skórze zwierzęcia.

W niektórych przypadkach zdarza się, że kilka dni po założeniu obroży na ciele pupila można znaleźć jeszcze kleszcza. Nie można tego interpretować jako wadliwe działanie obroży. W takich sytuacjach zazwyczaj oznacza to, że kleszcz zdążył się wkłuć tuż przed rozpoczęciem działania obroży. Przy docelowym działaniu obroży, sytuacja powinna ulec unormowaniu i podobne zdarzenia nie powinny mieć więcej miejsca.

Najlepsze obroże przeciw kleszczom dla psów ranking czerwiec 2023

Wiele osób zastanawia się, czy obroża przeciw kleszczom jest szkodliwa dla człowieka. W szczególności, czy długotrwałe narażenie na działanie substancji owadobójczych w niej zawartych, może wywołać działania niepożądane u domowników. Producenci deklarują, że obroże dostępne w rankingu nie wykazują szkodliwości dla ludzi. Zakres ich szkodliwego działania ogranicza się wyłącznie do pasożytów. Zatem nie są szkodliwe także dla psa lub kota. 

 

Obroża na kleszcze dla psa

Przez cały rok psy narażone są na atak kleszczy, które są niemalże wszechobecne. W rzeczywistości z łatwością można znaleźć je w przydomowym ogrodzie lub miejskim parku. Stąd też wielu właścicieli zastanawia się, co na kleszcze dla psa będzie najskuteczniejsze. Z pewnością najbardziej wygodnym rozwiązaniem zarówno dla właściciela, jak i psa są obroże.

W ich przypadku nie zachodzi konieczność regularnej aplikacji, wystarczy je założyć i przez kilka miesięcy nie trzeba się martwić o pupila. Osoby stojące przed wyborem właściwej metody, często zastanawiają się, czy obroże na pchły są skuteczne. Z pewnością renomowanej marki obroża na kleszcze opinie właścicieli posiada bardzo pochlebne.

Na rynku dostępne są także inne preparaty, które zmniejszają prawdopodobieństwo wkłucia kleszcza. W zależności od preferencji i możliwości można rozważyć zakup kropli na kleszcze dla psa lub specjalnych preparatów, zamiast tradycyjnej obroży. Podpowiadamy, czym charakteryzują się te możliwości oraz czy warto się na nie zdecydować.

Krople na kleszcze dla psa

Krople na kleszcze stanowią alternatywne rozwiązanie do obroży. Polecany jest w szczególności u zwierząt, u których obroża nie zdaje egzaminu. Krople na kark są aplikowane bezpośrednio na skórę. Środek jest zatrzymywany w gruczołach łojowych i wraz z upływem czasu jest uwalniany na powierzchnię skóry. Substancja, która zawarta jest w kroplach, nie wykazuje szkodliwego działania na zdrowie pupila. W przypadku kropli na kleszcze, ich skuteczność uzależniona jest od regularności stosowania preparatu. Zalecana jest systematyczna aplikacja, co cztery tygodnie. Niektóre preparaty skutecznie zabijają również komary, pchły i meszki, co zapewnia kompleksową ochronę pupila. W poradniku rankingowym dostępne są także spraye owadobójcze, które wykazują słabsze działanie, jednak polecane są w przypadku młodych zwierząt o małej masie. Ranking kropli na kleszcze dla psa, przedstawia najskuteczniejsze rozwiązania, które zyskały uznanie wśród właścicieli zwierząt.

Najlepsze kropelki na kleszcze ranking 2023

Preparat na kleszcze dla psa

Alternatywnym rozwiązaniem, które pozwala na ochronę domowego pupila przed pasożytami zewnętrznymi, są tabletki podawane doustnie. W swoim składzie posiadają substancję czynną, która jest bardzo szybko przyswajana przez organizm zwierzęcia. W organizmie gromadzona jest w tkance mięśniowej, tkance tłuszczowej, wątrobie i w nerkach. Okres uwalniania substancji czynnej wynosi od 4 do 12 tygodni. Skuteczność działania preparatów na kleszcze w tabletkach porównywalna jest do innych dostępnych w rankingu środków. Tego rodzaju preparat na kleszcze dla psa bardzo rzadko powodują jakiekolwiek skutki uboczne. Zdecydowanie są przeciwwskazane w przypadku zwierząt zmagających się z chorobami układu pokarmowego lub nerkowego oraz zwierzętom z wagą poniżej 2 kg.

Najlepszy spray na kleszcze ranking 2023

Nie można tabletek podawać sukom w czasie ciąży i laktacji oraz zwierzętom przyjmującym leki przeciwzapalne. 

Obroża przeciw kleszczom dla szczeniaka

Wiele osób zastanawia się, od kiedy obroża na kleszcze dla szczeniaka powinna być stosowana. Specjaliści wskazują, że w przypadku piesków poniżej 7 tygodnia życia należy unikać tego rozwiązania. Obroża przeciw kleszczom dla szczeniaka może wywierać drażniący wpływ, co zakłóci spokój pieska. W przypadku młodych piesków zalecane jest stosowanie preparatów przeciwko pasożytom zewnętrznym dopiero po ukończeniu 2 miesiąca życia. Do tego momentu warto izolować szczeniaka i ograniczać kontakt z innymi zwierzętami, co zmniejszy ryzyko przeniesienia pasożytów. Po tym okresie należy dopierać preparaty, które są dopasowane do jego wieku i wagi.

Obroża przeciw pchłom

Obroża na pchły dla psa charakteryzuje się nasączeniem substancji, które umożliwiają zwalczanie insektów atakujących zwierzę. Jednocześnie wykazuje bardzo dużą skuteczność. Z pewnością najlepsza obroża na pchły dla psa powinna posiadać imidaklopryd, czyli substancję działającą jako środek insektobójczy na każdy etap rozwoju pcheł. Obroża przeciwpchelna ma za zadanie zarówno odstraszać, jak i uśmiercać pasożyty zewnętrzne. Substancje czynne sprawiają, że pchły ulegają paraliżowi, co doprowadza do ich śmierci. Równolegle dobra obroża dla psa powinna posiadać także flumetrynę, która wykazuje działanie odstraszające na kleszcze. Istotne jest, aby obroża posiadała stopniowe uwalnianie substancji czynnych, co zapewnia skuteczność przez cały okres jej stosowania. Ranking obroży na kleszcze znajdujących się w sprzedaży na rynku wyróżnia produkty, które wykazują działanie skutecznie zwalczające pchły. 

Najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota

Właściciele kotów nie mogą zapominać o konieczności zapewnienia swoim mruczącym przyjaciołom właściwej ochrony przeciwko pchłom i kleszczom na co dzień. Koty także narażone są na ukąszenia tych pasożytów i również mogą zmagać się z chorobami przenoszonymi przez te insekty.

Właściwym działaniem odpowiedzialnych osób jest zapewnienie kotu obroży na pchły i kleszcze. W rankingu znajduje się ich całe mnóstwo, dlatego osoby postronne mają trudności z określeniem, jaka jest najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru, aby zapewnić kotu bezpieczne i godne warunki, pozbawione obecności nieproszonych gości. Dodatkowo wskazujemy jaka obroża na kleszcze i pchły będzie najbardziej odpowiednia dla kota. 

Skuteczna obroża na kleszcze i pchły dla kota powinna charakteryzować się przede wszystkim posiadaniem uniwersalnego działania, które zapewnia ochronę przed atakiem pasożytów. Obroże tego rodzaju zazwyczaj dostosowane są do potrzeb kotów dorosłych jak i tych od 3 miesiąca życia. Kluczową kwestią jest wykorzystanie preparatów, które w pełni chronią zwierzę przed kleszczami i pchłami. Równolegle, właściciel powinien zwrócić uwagę na trwałość konstrukcji, która uniemożliwiałaby niekontrolowane przesunięcia obroży. Polecany jest wybór obroży, która emituje zapachy naturalnych olejków eterycznych działających odstraszająco jednakowo na pchły, kleszcze, a także na komary.

Najlepsza obroża przeciwkleszczowa dla kota ranking czerwiec 2023

Obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna powinna cechować się wodoodpornością, co nie doprowadzi do obniżenia skuteczności podczas deszczu. Obroże na kleszcze i pchły dla kotów powinny być bardzo łatwe w zakładaniu i dostosowaniu do indywidualnych wymiarów. Najlepiej sprawdzają się zapięcia typu klik. Jednocześnie materiał, z którego zostały wykonane musi być odporny na zadrapania, żeby obroża antykleszczowa nie uległa uszkodzeniu po kontakcie z kocimi pazurkami. 

Właściciele kotów powinni pamiętać, że obrożę należy wykorzystywać zgodnie z zaleceniem producenta. Przede wszystkim, jeżeli na opakowaniu jest informacja, że to obroża przeciw kleszczom dla psa, to nie należy jej stosować u kota. Po pierwsze będzie ona prawdopodobnie za duża, a po drugie może ona posiadać substancje o działaniu drażniącym lub osłabiającym kota. 

Krople na kleszcze – jak działają?

Opaska na kleszcze dla psa z powodzeniem może być zastąpiona poprzez krople na kleszcze, które także wykazują skuteczne działanie. W swoim składzie posiadają substancje, które są toksyczne dla insektów i jednocześnie w pełni bezpieczne dla zwierząt domowych. W poradniku dostępne są także rankingowe krople na kleszcze, które posiadają jeden składnik albo kilka składników. Zdecydowanie lepszym wyborem są krople z większą ilością składników. Na odpowiednie działanie preparatu ogromny wpływ posiada powstrzymanie się od kąpieli. Producenci dostępnych w rankingu środków wskazują, że należy unikać kąpieli trzy dni przed i trzy dni po aplikacji kropli

W przypadku kropli bardzo ważne jest odpowiednie aplikowanie. Należy rozchylić sierść w okolicach karku i aplikować krople bezpośrednio na skórę. W przypadku dużych zwierząt konieczne jest podanie kropli także wzdłuż kręgosłupa. Krople na kleszcze są wchłaniane przez skórę, a następnie przez naczynia krwionośne są rozprowadzane po całej powierzchni skóry. Okres działania kropli wynosi ok 4 tygodni, po tym okresie konieczna jest ponowna aplikacja. Nawet kilkudniowa przerwa może spowodować brak odporności na kleszcze i pchły. 

Wyróżnione przez redakcję obroże przeciw kleszczom i pchłom 2023

Najczęściej zadawane pytania o obroże na kleszcze i pchły:

Piez z obrożą na kleszcze zabezpieczony przed pchłami

Co na kleszcze dla szczeniaka?

Obroża na kleszcze wskazana jest od 2 miesiąca życia malucha, dlatego do tego czasu powinien on mieć ograniczone wychodzenie z domu, ostatecznie można stosować spraye owadobójcze, które można aplikować na szczeniaka jeszcze przed ukończeniem 8 tygodni.

Czy obroża na pchły jest skuteczna?

Obroże przeciw kleszczom i przeciw pchłom to jedna z najbardziej skutecznych metod zabezpieczenie pupila przed insektami. Obroże mają przebadaną skuteczność potwierdzoną badaniami oraz zapewniają długotrwałą ochronę pupila.

Jak działa obroża na kleszcze?

Obroża na kleszcze nasączona jest wewnątrz najczęściej: permetryną, flumetryną lub imidakloprydą. Substancje te działają paraliżująco na pchły i kleszcze, dzięki czemu tracą one możliwość wgryzania się w skórę zwierzęcia. Z mikroportów obroży w postaci olejków wydostają się substancję, które w wyniku ruchu, drapania i ocierania sierści psa rozprowadzane są po całej powierzchni pupila. To stanowi zaporę przed insektami.

Jaką obroże na kleszcze wybrać?

Z pewnością obroża musi być bezpieczna dla pupila jak i osób w domostwie w tym dzieci, a jednocześnie obroża ma być skuteczna. Obroże warto dobrać dla pupila wg kategorii wagowej, skuteczne obroże zawierają wiele substancji odstraszających w tym: permetrynę, flumetrynę oraz imidakloprydę.

Od kiedy obroża na kleszcze?

Obroża na kleszcze zalecana jest dla szczeniąt po ukończeniu 8 tygodnia, czyli po 2 miesiącach od narodzin. Wcześniej trzeba ograniczać kontakt z zewnątrz z małym pupilem, a jeżeli możliwości izolacji są ograniczone, to warto stosować spray odstraszający na kleszcze.

Kiedy stosować obrożę na kleszcze?

Obroże na kleszcze trzeba stosować przed atakiem insektów. Inwazja pcheł zaczyna się pojawiać, kiedy robi się coraz cieplej, początek sezonu można zatem wyznaczyć na przełomie marzec-kwiecień, gdzie temperatura osiąga więcej niż 5°C.

Ile kosztuje obroża dla psa antykleszczowa?

Cena obroży na kleszcze i pchły zależy od producenta i głównie od rozmiaru samej obroży, obroże dla dużych psów mogą kosztować nawet 100 zł, dla mniejszych piesków cena ta może być o połowę niższa.

Aktualizacja: czerwiec 2023

Ocena 4.9 z 35 głosów.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza klatka dla świnki morskiej – Ranking 2023

Świnki morskie to wspaniałe i inteligentne zwierzęta domowe, które potrzebują odpowiednich warunków mieszkaniowych. Wybór odpowiedniej klatki pomoże zapewnić Twojemu zwierzakowi zdrowie i...

Jaka jest najlepsza klatka dla chomika? Ranking – 2023

Klatka dla małych zwierząt zwykle wybierana jest tak, aby zmieściła się w pokoju i wyglądała estetycznie. Nie każdy materiał konstrukcji klatki nadaje...

Najlepszy antyszczekacz ranking 2023

Chociaż wszystkie psy szczekają, niektóre nie rozumieją, kiedy powinny przestać lub w jakich sytuacjach tego nie robić. Na szczęście istnieje wiele sposobów...

Ranking TOP 10: Sucha karma dla psa 2023

Wokół suchej karmy dla psów narosło wiele mitów. Jest to łatwy, szybki i bezproblemowy sposób na podanie psu czegoś do zjedzenia. Dokonując...

Najlepsza mokra karma dla kota – Ranking 2023

To, co je nasz pupil ma ogromny wpływ na sierść zwierzęcia i jego rozwój psycho-fizyczny oraz zdrowie. Wiele kotów, podobnie jak i...

Ranking TOP 10: Najlepszy żwirek dla kota 2023

Dzisiejszy rynek umożliwia szeroki wybór pośród różnych rodzajów żwirków dla kota. Nie zawsze jednak każdy wybrany przez opiekuna żwirek jest najlepszym dla...

Polecane wpisy: