Ranking TOP 10: Najlepsza pasta do zębów dla psa 2024

Jeszcze kilkanaście lat temu higiena jamy ustnej zwierząt nie była uznawana za istotną. Jednak okazuje się, że kość zębowa psów, tak samo, jak ludzi, jest narażona na czynniki osłabiające stan zębów i dziąseł oraz tworzenie się kamienia nazębnego na powierzchni zębów.

najlepsza pasta do zębów dla psa z rankingu

W efekcie musimy mierzyć się z przykrymi konsekwencjami u naszego pupila, które objawiają się bólem i stanami zapalnymi, a w efekcie nasz pies jest niechętny do gryzienia i jedzenia, co na pewno może zaniepokoić.

Jaka pasta dla psa do zębów?

Najważniejszą zasadą w wyborze pasty do zębów dla naszego czworonoga jest to, że musi być ona przeznaczona specjalnie dla psów. Czy można więc myć psu zęby zwykłą pastą, taką samą, jakiej używa właściciel czworonoga? Absolutnie nie! Pasty do zębów dla ludzi mogą zawierać substancje zupełnie nieszkodliwe dla człowieka (np. ksylitol), ale będą bardzo niebezpieczne lub wręcz zabójcze dla czworonogów. 

Pasty dostępne w rankingu mogą występować w wielu wariantach smakowych i zapachowych, dzięki czemu będą lepiej akceptowane przez czworonoga. Obecnie znajdziemy pasty o smaku kurczaka lub wołowiny, a nawet banana. Dzięki tak dużej różnorodności psich past do zębów zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć taki preparat, który przypadnie naszemu psu do gustu. Należy jednak pamiętać, że trzeba zacząć od początku, czyli nauki mycia zębów, o czym piszemy w dalszej części poradnika.

Najlepsza pasta do zębów dla psa ranking kwiecień 2024

 

Najlepsza pasta do zębów dla psa

Jaka będzie najlepsza pasta do zębów dla psa? Na pewno taka, którą zaakceptuje, dlatego warto testować preparaty dostępne na rynku i dopasować najlepszy pod względem właściwości, ale również upodobań naszego pieska. Należy też zwrócić uwagę, aby pasta nie była zbyt mocno pieniąca, ponieważ bardzo trudno będzie usunąć nadmiar piany z jamy ustnej psa, przy czym zwierzę zacznie się krztusić i łatwiej zniechęci się do zabiegu mycia zębów. Warto także zwrócić uwagę, czy pasta zawiera olejki łagodzące, dzięki czemu unikniemy podrażnień w jamie ustnej pupila.

Domowe metody czyszczenia psich zębów

Niewątpliwie jedną z najważniejszych metod jest profilaktyka i częste odwiedzanie stomatologa zwierzęcego, Warto zaplanować przynajmniej jedną kontrolę w roku, choć najbardziej zalecane jest sprawdzanie zębów u naszego pupila raz na 6 miesięcy. W ten sposób unikniemy poważnych problemów z uzębieniem psa oraz w porę zdążymy wyleczyć pojawiające się wady, zanim rozwiną się poważne stany chorobowe w jamie ustnej naszego psiaka. W celach zapobiegawczych należy wdrożyć pasty i preparaty ułatwiające ochronę przed kamieniem nazębnym.

Aktualnie w rankingu dostępnych jest wiele past, które wspomagają pielęgnację zębów psa. Poza tym są także inne sposoby na higienę zębów u psa, między innymi znajdziemy specjalne gryzaki stomatologiczne i naturalne oraz specjalistyczne pasty do zębów, żele dentystyczne dla psów lub płyny do czyszczenia jamy gębowej zwierząt.

Czym wyczyścić psu zęby?

Poza profilaktyką warto na co dzień korzystać z dostępnych w rankingu środków higienicznych. W tym celu można sięgnąć po wspomniane gryzaki, z tym że należy zwrócić uwagę, aby nie były nasączone dodatkami chemicznymi. Najbardziej powszechne i bezpieczne są gryzaki naturalne, takie jak poroża lub nogi z racicami. Poza pozytywnym wpływem na uzębienie dostarczają też witamin i składników odżywczych.

Dla bardzo zdyscyplinowanych właścicieli bardzo dobrą metodą jest szczotkowanie zębów psu przy użyciu szczoteczki i specjalnej psiej pasty do zębów. Zęby należy czyścić, zaczynając od zębów policzkowych, a następnie kłów i siekaczy. Zęby powinno się szczotkować przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Szczoteczka do zębów dla psa może występować w różnych formach, na rynku znajdziemy np. szczoteczki z kątowymi uchwytami, szczoteczki na palec lub z kilkoma główkami. Do większości produktów do zębów dla psów, zwykle są już dołączone jakieś szczoteczki, jednak wielu właścicieli decyduje się na samodzielny wybór, aby lepiej dopasować szczoteczkę do potrzeb swojego pupila.

Warto wspomnieć, że mechaniczne metody czyszczenia zębów psu, często okazują się trudne w realizacji. Psy zazwyczaj nie lubią czyszczenia zębów, dlatego trzeba szukać metody jak najlepiej dopasowanej do naszego pupila. Jedną z najwygodniejszych metod czyszczenia wśród dostępnych w rankingu może okazać się enzymatyczna pasta dla psa.

Pasta enzymatyczna dla psa – jak działa?

Enzymatyczna pasta dla psa to produkt, który jest bardzo łatwy w aplikacji. Ma gęstą konsystencję, dzięki której zwierzę nie wypluje produktu. Pasta ma w składzie specjalne enzymy, które powodują rozkładanie zalegających resztek pokarmowych na zębach psa. Dodatkowo zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego i hamuje nieprzyjemny zapach. Enzymatyczne pasty dla psów są łatwo akceptowane przez psy, ponieważ zawierają dodatki zapachowe i smakowe, które są przyjemne dla zwierząt. Ponadto można taką pastę zmieszać z karmą naszego zwierzaka i uniknąć problemów z aplikacją.

Enzymatyczna pasta do zębów zawiera specjalny system enzymatyczny, zwykle jest to oksydaza glukozowa, laktoperoksydaza, tiocyjanian potasu, lub połączenie tych składników w kilkufazowy system enzymatyczny. Dodatkowo w wielu pastach znajdziemy łagodne składniki, które mają właściwości polerujące, takie jak krzemionka, dwutlenek tytanu, bezwodny fosforan wapniowy. W składzie możemy znaleźć glicerynę, sorbitol oraz aromaty odpowiadające za smak. Niektóre pasty enzymatyczne są wzbogacone wapniem.

Pasta do zębów dla psa bez szczotkowania

Jednymi z najlepszych past do zębów dla psa, są takie, których można użyć bez szczotkowania. Obecnie w rankingu znajdziemy wiele past i preparatów, które mają na celu zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego u naszych zwierząt, ale nie wymagają użycia szczoteczki, a jedynie aplikacji do jamy ustnej zwierzaka. Takie pasty są lepiej akceptowane przez zwierzęta, ponieważ zwykle są niechętne do szczotkowania.

Enzymatyczna pasta do zębów dla psów — opinie

Enzymatyczne pasty do zębów są polecane przez właścicieli psów przede wszystkim przez wygodę stosowania. Zębów nie trzeba szczotkować, a psy chętnie pozwalają zaaplikować preparat, ponieważ lubią warianty smakowe przypominające jedzenie. Użytkownicy chwalą też pasty enzymatyczne ze względu na skuteczność w pozbywaniu się kamienia nazębnego u swoich pupili i znaczne poprawienie wyglądu ich uzębienia a co ważniejsze nadaje się do nauki mycia zębów dla psów.

Pasta do zębów dla szczeniaka

Nawyk mycia zębów u psów należy wprowadzać już od najwcześniejszych miesięcy życia psiaka, najlepiej, zanim zacznie gubić zęby mleczne. Nie wolno jednak wprowadzać mycia zębów jako gwałtowny zabieg, który będzie kojarzony z bólem lub dyskomfortem i strachem. W początkowym okresie należy zacząć od delikatnego masowania dziąseł i zębów w wygodnej dla psa atmosferze, np. usadzając go na kolanach. Po każdym myciu pies powinien zostać nagrodzony. Jeśli Twój zwierzak będzie kojarzył czyszczenie zębów z miłą atmosferą, pomoże to przyzwyczaić go do tej czynności.

W rankingu dostępne są specjalne pasty do zębów dla szczeniąt razem z delikatnymi szczoteczkami z miękkiego włosia. Pasty te zawierają enzymy przystosowane dla małych zwierząt oraz są łagodniejsze niż pasty dla psów dorosłych.

Pasta do zębów dla Yorka

Pasty, które są przeznaczone dla szczeniaków, są też polecane dla dorosłych psów małych ras, takich jak York. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na to, dla jakiej rasy jest przeznaczona pasta. W rankingu znajdziemy bowiem preparaty dla konkretnych ras, np. specjalnie dla owczarków, lub posegregowane rozmiarami psów w rozmiarach S, M lub L. Przed zakupem warto doczytać, która pasta powinna zostać użyta dla konkretnej rasy psa. Z racji tego, że rynek oferuje bardzo dużo produktów do higieny jamy ustnej zwierząt, a w razie wątpliwości warto dopytać zwierzęcego stomatologa, co najlepiej sprawdzi się dla naszego pupila.

Najlepsze preparaty do czyszczenia zębów dla psów wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat pasty do mycia zębów dla psa:

Dobra psia pasta do czyszczenia zębów

Jak stosować pastę do zębów dla psa?

Pastę dla psa należy zacząć od nakładania masy na zęby i dziąsła ruchem masującym. Jeżeli pies niechętnie będzie szczotkować zęby warto przyzwyczaić go do samego zabiegu, wymieniając pastę dla psa na zwykły pasztet. Pozytywne skojarzenie ze szczotkowaniem pozwoli na stopniowe aplikowanie psiej pasy to zębów.

Jak nakładać pastę do zębów dla psa?

Najlepsze pasty do psich zębów praktycznie się nie pienią, dzięki czemu jama gębowa psa nie wymaga płukania. Warto wybrać pastę, która zapobiega podrażnianiom i dodatkowo usuwa kamień nazębny.

Czy można psu myć zęby zwykłą pastą?

Psu nie wolno myć zębów zwykłą pastą, ponieważ może zawierać ksylitol lub inne składniki, od których pupil może mieć problemy zdrowotne. Ponadto zwykła pasta pieni się, a to może skutkować uduszeniem się spa.

Co na kamień dla psa?

Wizyta u weterynarza i usuwanie ultradźwiękowe jest dobrą metodą, jeżeli jednak chcemy uniknąć cyklicznej wizyty u psiego stomatologa i każdorazowego usypiania pupila, warto stosować pastę do zębów enzymatyczną wraz z przekąskami, które taki kamień nazębny będą na wczesnym etapie usuwać.

Aktualizacja: kwiecień 2024

Ocena 4.8 z 33 głosów.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Jak wybrać legowisko dla królika?

Wybór legowiska dla królika to istotne zadanie dla każdego właściciela tego uroczo futrzanego zwierzaka. Wygodne i bezpieczne miejsce do odpoczynku jest kluczowe dla dobrostanu...

Jak wybrać legowisko dla kota na kaloryfer?

Wybór legowiska dla kota na kaloryfer może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy zapewnić naszemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo. W niniejszym artykule omówimy...

Jak wybrać idealne poidełko dla świnki morskiej? – Kompletny przewodnik

Poidełko dla świnki morskiej to niezbędny element każdej klatki. Poznaj, jak wybrać najlepsze poidełko dla twojego małego przyjaciela.Czym jest poidełko dla świnki morskiej?Poidełko dla...

Jak wybrać właściwe poidełko dla chomika?

Wybór odpowiedniego poidełka dla chomika jest jednym z kluczowych aspektów odpowiedniej opieki nad tymi małymi gryzoniami. Właściwe nawodnienie jest niezbędne dla utrzymania zdrowia chomika,...

Co wybrać dozownik czy poidełko dla królika?

Wybór odpowiedniego dozownika wody dla królika lub poidełka dla królika jest kluczowym elementem zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia naszego małego przyjaciela. W tym artykule...

Jak wybrać klatkę dla papugi? Specjalna klatka dla ptaków

Wybór klatki dla papugi jest jednym z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć jako właściciel ptaka. Klatka powinna być bezpieczna, komfortowa i dostosowana do specyficznych...

Polecane wpisy: