Ranking TOP 10: Najlepsze szelki dla psa 2024

Pies jest z natury cierpliwym zwierzęciem. Potrafi znieść duży dyskomfort, nie okazując przy tym wielkich emocji. Dowodem popierającym tę tezę są, chociażby psie zaprzęgi, które niejednokrotnie są wielką próbą fizyczną dla sympatycznych zwierzaków.

Najlepsze szelki dla psa z rankingu

Psy znoszą trudne warunki całkiem dobrze, aczkolwiek sami nie jesteśmy zwolennikami tego typu praktyk. Dlaczego wspominamy o psich zaprzęgach? Dlatego, że to one dały początek popularności tzw. psich szelek. Szelki dla pieska bazują na rozwiązaniach, wypracowanych w najodleglejszych rejonach ziemskiej półkuli północnej. To właśnie tam, psy husky syberyjskie, są zaprzęgane do wielogodzinnej pracy.

Dlaczego warto wybrać szekli dla psa?

Ich ubranie musi być zatem niezwykle wygodne i dostosowane do niekorzystnych warunków — inaczej psy po kilkunastu minutach odczuwały by otarcia i odmawiały posłuszeństwa. Nowoczesne szelki bezuciskowe dla psa, które bez problemu odnajdziemy w rankingu, bazują na tego typu doświadczeniach. Są one znacznie lepszą alternatywą dla tradycyjnych obroży, które są niekiedy dużą przeszkodą dla psa. W niniejszym artykule wybieramy najlepsze szelki dla psa. Doradzamy, jakie wybrać szelki dla yorka oraz które pasy dla psów, dostępne na rynku, sprawdzą się w przypadku posiadania większego pupila.

Najlepsze szelki dla psa ranking kwiecień 2024

 

Szelki czy obroża dla psa? Zalety i wady obu rozwiązań

Pies nie zwróci nam uwagi, że jego obroża jest za ciasna. Będzie cierpliwie znosił ból, który wywołuje zbyt duży ucisk na jego szyi. Obroża, która jest źle dopasowana, naciska bezpośrednio na miękkie tkanki w okolicy głowy psa. To zaś sprawia, że pies nieświadomie jest podduszony. O ile duży, dorosły pies jeszcze sobie z czymś takim poradzi, to w przypadku małego pupila nie trudno o kontuzję, np. przy mocniejszym pociągnięciu smyczy.

W takim przypadku szelki dla małego pieska (np. szelki dla maltańczyka) są wręcz koniecznością i nie powinniśmy się długo zastanawiać nad tym, czy może jednak wybrać standardową obrożę. Szelki dla malutkiego pieska będą bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale musimy pamiętać także o tym, by nie były zbyt ciasne. Zabezpieczenie dla bardziej żwawego pieska, np. szelki dla owczarka niemieckiego, nie powinny być także zbyt luźne — rozbrykany pupil może wysunąć się z ubranka i uciec gdzie pieprz rośnie. W przypadku obroży nie mamy tego problemu — przylega ona dosyć ciasno do ciała zwierzęcia. Jeśli zakładamy szelki, musimy co jakiś czas dostosowywać ich rozmiar do długości i szerokości psiaka. Szelki dla dużych psów nie będą nadawać się dla małych — i odwrotnie. Preferujemy jednak szelki, które stanowią bezpieczniejszą alternatywę, szczególnie dla najmniejszych towarzyszy.

Szeleczki dla psa: nasz czworonóg nie może się wywinąć!

Puszorek dla psa to zamienna nazwa na szelki (czasami można się także spotkać ze sformułowaniem ”uprząż dla psa„). Puszorek posiada regulowany pasek i dwuetapowe zapięcie: przy głowie i na podbrzuszu zwierzęcia. Dostępne w rankingu produkty opisują niemalże tą samą nomenklaturą szelki i puszorki, dlatego można stwierdzić, że to tak naprawdę ten sam produkt. Szeleczki przydadzą się w różnych okolicznościach. Można je np. wykorzystać podczas transportowania zwierzaka za pomocą auta. Każdy z posiadaczy rozbrykanego pupila wie, jak trudne jest okiełznanie zapędów czworonoga, gdy podróżujemy pojazdem.

Dla naszej i psiej wygody przydadzą się szelki dla psa do samochodu, które wygodnie przyczepimy do elementów stałych pojazdu. Tego typu szeleczki sprawią, że pupil się nie wywinie i nie zacznie brykać, stwarzając zagrożenie i dekoncentrując kierowcę. Podobnie działają szelki antyucieczkowe, które zapobiegają „nagłym zrywom” uskutecznianym przez zwierzaka. Tego typu szeleczki posiadają wzmacnianą budowę, dzięki czemu przestraszony psiak nie wyrwie się z ich objęcia.

Szelki dla szczeniaka — jak przekonać pupila do ich ubierania?

Szelki dla chihuahua, czy dla niewielkich szczeniaków, bywają problematyczne w zakładaniu. Mały piesek jest bardziej mobilny, wobec czego istnieje większe ryzyko, że zerwie się z materiałowego objęcia. Jakie szelki dla psa wybrać i jak przekonać pupila do ich noszenia? Pierwsze doświadczenia mogą być bowiem ambiwalentne. Z jednej strony czworonóg będzie entuzjastycznie podchodzić do nowego gadżetu, z drugiej zaś… postara się o to, aby jak najsprawniej pozbyć się balastu. Dobierając ten element „stroju” naszego psa, zwróćmy uwagę na wszystkie rodzaje szelek dla psa dostępne w rankingu. Jest ich co niemiara: znajdziemy zarówno szelki wzmacniane, szelki gumowe, jak i kolorowe szelki dla psa, które mogą mieć właściwości fluorescencyjne. Przekonując psiaka do ich noszenia, musimy polegać na sprawdzonych rozwiązaniach. Ulubiony przysmak czy gwarancja dobrej zabawy powinna być wystarczającym argumentem, który skłoni naszego przyjaciela do posłuszeństwa w tej kwestii.

Szelki dla dużego psa. Muszą być wzmacniane i bezpieczne w użytkowaniu

Duży pies, duże potrzeby. Szczególnie gdy mamy do czynienia z rasą nad wyraz aktywną. Na szczęście w rankingu znajdziemy i takie produkty, dostosowane do potrzeb sportowych psów. Szelki do biegania dla psa są bardziej elastyczne i opływowe. Lepiej przylegają do ciała i są wyprodukowane z wytrzymałych elementów składowych. Jednym z ich rodzajów są szelki dla psa norweskie, czyli przystosowane dla dużych czworonogów zaprzęgowych. Posiadają one najlepsze parametry wytrzymałościowe, wobec czego sprawdzą się w przypadku użytkowania przez silne, wysportowane psy. Mały, niski mops również wymaga specjalnego podejścia.

Szelki dla mopsa, szczególnie gdy jest duży, jak na swoją rasę, muszą być wytrzymałe. Mopsy bywają zadziorne i uparte, a ich umięśniony szkielet bywa nieokiełznany. Podobnie zresztą, jeśli w naszym kręgu zainteresowania są szelki dla beagla — również powinny być odporne na oddziałujące siły. Wybierajmy zatem takie szelki dostępne w rankingu, które są dostosowane do warunków rasy naszego psa.

Szelki bezuciskowe dla psa. Komfort i wygląd ma znaczenie

Dlaczego by nie zainwestować w szelki, które nie dość, że są wygodne, to jeszcze znakomicie się prezentują? Designerskie szelki dla psa, jakich pełno w rankingu, odznaczają się niestandardowym projektem. Mogą być zarówno odblaskowe, jak i posiadać wbudowane ledy. Co prawda nie będą to szelki taktyczne dla psa, jakich używa się, chociażby w policji… ale równie dobrze będą się prezentować. Szelki dla psa zapinane z przodu mogą posiadać ciekawe nadruki i grawery, które nadadzą oryginalności. Możemy np. zamówić je z wydrukowanym napisem, czyli np. imieniem naszego pupila. Ekstrawaganckie szelki sprawdzą się także w przypadku ekskluzywnych ras psów. Jeśli posiadamy wyjątkową rasę psa, zainwestujmy w takie szelki dostępne w rankingu, które będą odznaczać się w tłumie. Pomysł? Szelki dla pomeraniana w kolorze różowym. Prosty krój, elegancja i pomysł na ozdobę gotowy. Szelki odblaskowe dla psa również mogą być designerskie. Fakt, że pies będzie odznaczać się wieczorami podczas spaceru — robi wrażenie. Jeszcze ważniejsze jest to, że tego typu szelki, które bez problemu kupimy na rynku, zwiększają poziom bezpieczeństwa naszego psiaka.

Czy sportowe szelki dla psa są warte zakupu? A może lepiej wybrać miękkie szelki dla psa?

Wiele zależy od preferencji naszego czworonoga. Jeśli posiadamy przedstawiciela rasy aktywnej, która wymaga dużego zaangażowania sportowego — szelki treningowe dla psa będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś posiadamy milusińskiego przyjaciela, który stroni od aktywności — najlepsze szelki dla psa będą takie, które posiadają miękkie wykończenia i przyjemną w dotyku fakturę. Szelki skórzane dla psów stanowią za to nieco bardziej ekskluzywne i wygodne rozwiązanie. Sprawdzą się w przypadku ras wymagających wyjątkowej troski. Szelki dla małych psów mogą mieć charakterystykę sportową, bez rozróżniania na poszczególne rasy.

Mały piesek jest bardzo aktywny, wręcz nadpobudliwy — to zaś sprawia, że z dostępnych w rankingu szelek powinniśmy wybierać te, które są najbardziej wytrzymałe. Szelki dla suczki, czy szelki spacerowe dla psa nie muszą mieć sportowego designu, tym bardziej, jeśli zależy nam na użyteczności, a nie walorach estetycznych. Rodzaje szelek, z jakimi spotkamy się, przeglądając oferty z rankingu, są diametralnie od siebie różne. Podsumowując: sportowe szelki nadadzą się dla ras aktywnych i młodych psów. Jeśli nasz pupil nie jest skłonny do intensywnych zabaw — nie ma co przepłacać.

Szelki treningowe dla psa

Powinny być przede wszystkim mocnej konstrukcji, odpornej na szybkie i gwałtowne naprężenia. Szelki dla szczeniąt w stylu sportowym zniwelują ryzyko pojawiania się kontuzji. W przypadku zwykłych, niecertyfikowanych szelek dostępnych na rynku, może dochodzić do zerwań i uszkodzeń struktury produktu. Taki puszorek dla psa może generować wiele niebezpieczeństw dla naszego podopiecznego.

Rodzaje szelek dla psa — typy. Jak wybrać ideał?

Wybór nie jest łatwy: szelki dla psa XL, profesjonalne szelki dla psa czy szelki dla psa XXS — co wybrać spośród tylu możliwości dostępnych w rankingu? Zacznijmy od początku. Pierwszym krokiem powinny być szelki do nauki chodzenia dla psa — dzięki nim nasz pupil szybciej nabędzie pożądane umiejętności i sprawniej będzie poruszał się po dostępnej przestrzeni. Kiedy piesek podrośnie, wybierzmy mocne szelki dla psa, które będą towarzyszyć mu przez długie lata. Jeśli stawiamy na aktywizację zwierzęcia, możemy postawić na szelki z obciążeniem dla psa (tzw. szelki treningowe, szorki lub szelki zaprzęgowe).

Polecane są one jednak dla wyjątkowo odpornych fizycznie ras. Kolejny rodzaj to szelki dla psa regulowane. W rankingu występują w różnych rodzajach, jako:

  • Szelki dla bulteriera
  • Szelki dla cavaliera
  • Szelki dla dobermana
  • Szelki dla berneńskiego psa pasterskiego
  • Uniwersalne, wygodne szelki dla psa
  • Szelki typu guard dla szczeniaka
  • Szelki dla psa na rower
  • Szelki dla psa myśliwskiego

Ponadto w rankingu odnajdziemy szelki dla psa zapobiegające ciągnięciu, czy też szelki dla psa, który ciągnie — ten ostatni rodzaj rzadko występuje w Polsce w postaci czysto zaprzęgowej, chociażby z uwagi na brak tradycji do organizacji psich zaprzęgów (do tego służą także szelki dla psa husky lub inne szelki pociągowe dla psa), jeżeli jednak pies mocno wyrywa się na spacerze, zalecamy szelki typu easy walk — szelki tego typu mają zapięcie od przodu, co w przypadku próby wyrywania się pupila, skutkuje odwracaniem psa w kierunku właściciela.

Szelki taktyczne

To solidne, zabudowane szelki do użytku profesjonalnego. Wykorzystywane są m.in. w policji czy staży pożarnej. Posiadają łatwo wysuwalne klamry, które zapewniają psiakowi bezpieczeństwo.

Szelki sportowe dla psa

Puszorek dla yorka nie będzie charakteryzował się superwytrzymałymi cechami użytkowymi. Jeśli spojrzymy na szelki dla niewielkich psów dostępne w rankingu, zauważymy, że posiadają one przede wszystkim niezłe walory wizualne. Jeśli chcemy zainwestować w lepszy osprzęt dla psiaka, celujmy w szelki taktyczne lub sportowe.

Psie szelki — Podsumowanie

Bezpieczeństwo psa jest kwestią, której nie warto bagatelizować. Zbyt mocno uciskająca obroża może przyczynić się do powstawania stanów chorobowych w obrębie karku zwierzęcia. Coraz częściej odchodzi się od zakładania tradycyjnej obroży na rzecz szelek materiałowych. Wydaje się, że produkty dostępne w rankingu w pełni odpowiadają zapotrzebowaniu klientów. Mimo że niełatwo wybrać idealny egzemplarz, to zdecydowanie lepiej zainwestować w bezpieczne szelki dla psiaka, niż narażać pupila na niebezpieczeństwo.

Najlepsze szelki dla psa wyróżnione przez redakcję 2024 

Najczęstsze pytania o szelki dla psa:

Pies w rankingowych szelkach

Jak założyć szelki psu?

Większość modeli szelek dla psów wystarczy włożyć pupilowi przez głowę i zapiąć, tak aby przy szyi psa nie znajdowały się żadne klamry.

Jakie szelki dla psa?

Szelki dla psa należy wybrać w zależności od tego, jakiej wielkości jest pies. Małe psy mogą mieć bardziej ozdobne szelki w delikatnej piance, aby były bezuciskowe. Dla dużych psów zaleca się szelki dobrane na podstawie przeznaczenia, mogą być to szekli treningowe lub do jazdy na rowerze czy w samochodzie. Jeżeli pies wyrywa się do przodu warto wybrać model Easy Walk który charakteryzuje się zapięciem z przodu i hamuje psa przy ciągnięciu.

Jak zmierzyć psa do szelek?

Psa należy zmierzyć w 4 krokach, dobierając wygodne szelki. Zmierz: Obwód szyi w najszerszym miejscu mierzymy w miejscu, gdzie zwykle znajduje się obroża, odcinek górny, obwód klatki piersiowej oraz odcinek dolny.

Jak założyć szelki guard?

Mniejsza pętle szelek zakładamy na szyję psa, resztę zapinamy na klatce piersiowej tak, aby zapięcie znajdowało się z dala od brzucha — zaraz za przednimi łapami.

Jakie szelki dla owczarka niemieckiego?

Szelki dla psów długowłosych i dużych gabarytów powinny być wytrzymałe, a zarazem wygodne. Przed zakupem warto zmierzyć rozmiary psa, aby uniknąć otarć w wyniku niewłaściwego dopasowania.

Jakie szelki dla psa, który ciągnie?

Dla psów, które ciągną i próbują się wyrwać, najlepsze będą, szelki zapinane z przodu — zaraz pod głową pupila. Każdy ruch ciągnący obraca wówczas psa w kierunku właściciela, co z czasem oduczy psa ciągnięcia.

Jakie szelki dla dużego psa?

Szelki dla dużych psów z reguły powinny mieć około 105 cm w klatce piersiowej, oczywiście w celu lepszego dopasowania warto wybrać model z regulacją.

Jakie szelki dla chihuahua?

Małe pieski z reguły nie potrzebują treningowych szelek, mały rozmiar to także mniejsza siła niż w przypadku dużych psów. Nie znaczy to jednak, że szelki nie mają być wygodne. Wybieramy szelki, które są dobrze dopasowane i w tym przypadku można pozwolić sobie na estetycznie i designerskie wykończenia.

Jak jeździć z psem na rowerze?

Jazda na rowerze z psem wymaga pewnej dyscyplinę ze strony pupila, jak i właściciela. Przede wszystkim pies musi być z dala od ruchu ulicznego, to właściciel powinien być bliżej ulicy. Nie należy także smyczy przyczepiać do kierownicy. Pies powinien podążać obok właściciela na linii siodełka na luźnej smyczy. Warto także zmieniać nieco prędkość i pupila, jak i aby pies nie zmęczył się za bardzo.

Ile kosztują szelki dla psa?

Dobre taktyczne szelki to wydatek powyżej 200 zł, za dobrej jakości szelki na spacer można zapłacić w okolicy 100 zł, a dla małych piesków ceny szelek są nawet o połowę tańsze.

Szczeniak obroża czy szelki?

Obroża dla szczeniaków nie jest zalecana ze względu na słaby rozwój mięśni karku i możliwość uszkodzenia miękkiej szyi psa lub kontuzji pupila w wyniku szarpania. Lepiej ze zmianą napięcia nieokrzesanych szczeniaków radzą sobie szelki, które rozpraszają nacisk wywołany przez pasy i materiał na większej powierzchni co jest bezpieczniejsze i wygodniejsze dla samego zwierzęcia.

Co lepsze obroża czy szelki?

Szelki lepiej rozpraszają napięcie materiału, w przypadku obroży cała siła ucisku skupia się w obszarze szyi, co nie jest wskazane dla małych ras psów i szczeniaków. Duży pies, mimo że lepiej ma wykształcone mięśnie od obroży może nabawić się otarć, korzystniej jest zastosować odpowiednie szelki dla psa, który ciągnie niż wywierać na jego szyi niepotrzebne napięcie.

Jakie szelki dla małego psa?

Szelki wykonane z taśmy poliestrowej są łatwe w utrzymaniu czystości i szybko schną po praniu, warto wybrać szelki, które mają większą powierzchnię materiału lub są podszyte oddychającą pianką, dzięki czemu pies nie dozna dyskomfortu i nie będzie próbował pozbyć się szelek.

Szelki czy obroża dla maltańczyka?

Maltańczyk jako rasa nie należy do grupy dużych psów, zaleca się stosować w przypadku maltańczyków szelki z taśmy, które mogą w pewnej mierze pełnić także funkcję ozdobną. Trzeba tylko pamiętać, że dla psa nie jest ważny wygląd a wygoda.

Aktualizacja: kwiecień 2024

Ocena 5 z 35 głosów.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Jak wybrać legowisko dla królika?

Wybór legowiska dla królika to istotne zadanie dla każdego właściciela tego uroczo futrzanego zwierzaka. Wygodne i bezpieczne miejsce do odpoczynku jest kluczowe dla dobrostanu...

Jak wybrać legowisko dla kota na kaloryfer?

Wybór legowiska dla kota na kaloryfer może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy zapewnić naszemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo. W niniejszym artykule omówimy...

Jak wybrać idealne poidełko dla świnki morskiej? – Kompletny przewodnik

Poidełko dla świnki morskiej to niezbędny element każdej klatki. Poznaj, jak wybrać najlepsze poidełko dla twojego małego przyjaciela.Czym jest poidełko dla świnki morskiej?Poidełko dla...

Jak wybrać właściwe poidełko dla chomika?

Wybór odpowiedniego poidełka dla chomika jest jednym z kluczowych aspektów odpowiedniej opieki nad tymi małymi gryzoniami. Właściwe nawodnienie jest niezbędne dla utrzymania zdrowia chomika,...

Co wybrać dozownik czy poidełko dla królika?

Wybór odpowiedniego dozownika wody dla królika lub poidełka dla królika jest kluczowym elementem zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia naszego małego przyjaciela. W tym artykule...

Jak wybrać klatkę dla papugi? Specjalna klatka dla ptaków

Wybór klatki dla papugi jest jednym z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć jako właściciel ptaka. Klatka powinna być bezpieczna, komfortowa i dostosowana do specyficznych...

Polecane wpisy: